پنجشنبه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
خانه / اقتصاد / اعتراض بازاریان تهران به گرانی دلار و رکود ۴ تیر ۹۷ + عکس
اعتراض بازاریان به گرانی دلار

اعتراض بازاریان تهران به گرانی دلار و رکود ۴ تیر ۹۷ + عکس

اعتراض بازاریان تهران به گرانی دلار و رکود

به دلیل گرانی دلار و وضعیت نابسامانی موجود در بازار ارز و دلار و طلا جمعی از کسبه بازاریان تهران دست ار کار کشیده و مغازه های خود را به نشانه اعتراض مورخه چهارم تیر ۹۷ بستند. لازم به ذکر است که روز گذشته نیز کسبه پاساژ علاءالدین و بازار موبایل نیز مغازه های خود را بسته و با دادن شعارهای ناهنجار و نامربوط به این مشکلات و نابسامانی اقدام کردند.

بنابر گزارش‌های دریافتی، ابتدا پارچه‌فروشان و بازاریان راسته بازار بزرگ و چارسوق و سرای قیصریه اقدام به بستن مغازه‌های خود کردند و پس از آن سایر بازاریان نیز با بستن مغازه‌ها دست از کار کشیدند.

عکس اعتراض بازاریان تهران به گرانی دلار و رکود

در پی این اقدام و بعد از بستن دکان ها و مغازه ها کسبه با دادن شعار و اعتراض به وضع موجود انتقاد کردند. طبق گزارش خبرگزاری تسنیم از قول علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران نوشته است :مجمع محدودی که روز گذشته هم در بین معترضین بازار موبایل علاءالدین بودند و با سرو صدا کردن به دنبال تعطیل کردن مغازه ها بودند امروز به صورت سازمان یافته وارد بازار بزرگ تهران شده‌اند و به دنبال تکرار رویداد روز گذشته بودند که خود بازاریان در حال مقابله با آنها هستند.»

اعتراض بازاریان به گرانی دلار

اعتراض بازاریان به گرانی دلار

تصاویر به دست آمده از شبکه‌های اجتماعی نشانگر تجمع کسبه بازار بزرگ تهران وشعار دادن آنهاست. شعارهای این افراد مشابه همان شعارهایی است که روز یکشنبه در پاساژ علاء‌الدین سر داده شده بود.

روزنامه همشهری نیز تصاویری از بسته شدن مغازه‌ها در بازار را در توئیتر خود منتشر کرده است.

در بازار امین حضور نیز که محل فروش لوازم خانگی است برخی از بازاریان می‌گویند به خاطر اینکه نمی‌دانیم سرنوشت دلار چه می‌شود یا جنس به مشتری نمی‌فروشیم و یا ابتدا پیش دریافتی از او می‌گیریم و با او شرط می‌کنیم که اگر جنس مورد نیاز از سوی کارخانه گرانتر شد، باید تفاوت قیمت را نیز قبول کند. در این شرایط نمی‌توانیم جنس‌های موجود را به مردم بفروشیم چون نمی‌دانیم برای تامین اجناس فروخته شده براساس چه نرخ دلاری باید کالا خریداری کنیم.

پلیس نیز در صحنه حضور دارد، و با ایجاد نظم و آرامش ، زمینه تجمع مسالمت آمیز و صنفی بازاراریان را فراهم کرده است.

این خبر بروزرسانی میشود…

منبع ؛ فارس ، تسنیم ، همشهری انلاین

همچنین ببینید

قیمت طلا امروز , قیمت دلار امروز,قیمت ارز امروز,قسمت سکه امروز

قیمت امروز طلا و دلار ۲ مرداد | قیمت طلا امروز | قیمت دلار امروز

قیمت طلا، سکه و ارز، سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ قیمت طلا امروز,قیمت دلار امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *