پنجشنبه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
خانه / فرهنگ و هنر / اخبار سلبریتی / رضا علیپور اینستاگرام | بیوگرافی رضا علیپور سریعترین سنگنورد جهان
بیوگرافی رضا علیپور , رضا علیپور اینستاگرام | بیوگرافی رضا علیپور سریعترین سنگنورد جهان

رضا علیپور اینستاگرام | بیوگرافی رضا علیپور سریعترین سنگنورد جهان

رضا علیپور اینستاگرام | بیوگرافی رضا علیپور سریعترین سنگنورد جهان

فیلم سنگنوردی رضا علیپور ,تمرینات رضا علیپور عرضا علیپور اینستاگرام ,رضا علیپور اپارات ,کلیپ رضا علیپور ,رضا علیپور صخره نورد ,فیلم رضا علیپور ,رضا علیپور قهرمان سنگنوردی را در مجله اینترنتی ویتروز بخوانید.

بیوگرافی رضا علیپور

رضا علیپور سنگنورد ایرانی است. او دارنده رکورد جهانی سنگنوردی در ماده سرعت است. یوزپلنگ ایرانی، سریع ترین مرد عمودی جهان و اوسین بولت سنگ‌نوردی جهان از لقب های رضا علیپور است. او متولد نهم اردیبهشت ۱۳۷۳ در قزوین است و رکورد ۵ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه در ماده سرعت را به ثبت رسانده است و از این لحاظ در جهان نفر اول این رشته به حساب می آید. برخی از افتخارات این دلاور ایرانی عبارت است از:

  • ۶ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز جام جهانی سنگنوردی از سال ۲۰۱۳
  • ۱ مدال طلا در مسابقات بازی های جهان
  • ۱ مدل نقره و ۱ مدال برنز در مسابقات قهرمانی جهان
  • ۱ مدال طلا در مسابقات کاپ آزاد چین
  • ۲ مدال طلا و ۳ مدال نقره در مسابقات آسیایی

رشته سنگنوردی اولین بار در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا وارد این بازی ها شد و رضا علیپور در این مسابقات هم مدال طلا کسب کرد. اما آن چیزی که رضا علی پور را از بقیه رقبا متمایز می کند، بدن بسیار عضلانی و ماهیچه های سترگ اوست. او بشدت تمرین می کند و به نظر می رسد اگر سنگنورد نمی شد می توانست در رشته پرورش اندام نیز فعالیت کند.

رضا علیپور بازی های آسیایی جاکارتا , فیلم رضا علیپور

اینستاگرام رضا علیپور

رضا علیپور اینستاگرام به آدرس زیر فعال می باشد و بیش از ۳۸ هزار فالوور و دنبال کننده دارد.

https://www.instagram.com/rezaalipour.1/

رضا علیپور قهرمان سنگنوردی

رضا علیپور شنازندی فرد سنگنورد ایرانی، اهل قزوین قهرمان جهان و دارنده رکورد جهانی سنگ‌نوردی سرعت با ثبت زمان ۵ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه است. وی در سال ۱۳۹۲ در مسابقات قهرمانی جهان که در چین برگزار شد توانست با ثبت رکورد ۶ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه مدال طلای جهان را در رشته سرعت برای اولین بار در تاریخ سنگنوردی ایران کسب کند.

او همچنین در سال ۲۰۱۴ در جریان مسابقات سنگنوردی سرعت قهرمانی جهان در شهر خیخون کشور اسپانیا توانست با ثبت رکورد ۵ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه رکورد ایران را که متعلق به خودش بود به میزان ۳ صدم ثانیه ارتقاء دهد.

فدراسیون جهانی سنگنوردی بخاطر سرعت بالای او لقب یوزپلنگ آسیایی را به وی داده است.

رضا علیپور در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ موفق شد با ثبت رکورد ۵ ثانیه و ۵۴ صدم ثانیه عنوان قهرمانی مسابقات سنگ‌نوردی جام جهانی نانجینگ چین را از آن خود کند.

عکس رضا علیپور,بیوگرافی رضا علیپور

رضا علیپور صخره نورد

وی در همه مراحل این مسابقات توانست رکورد کمتر از ۶ ثانیه را ثبت کند و در نیمه نهایی نیز با زمان ۵ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه رکورد دنیا را که متعلق به دانیل بولدیرف اوکراینی با زمان ۵ ثانیه و ۶۰ صدم ثانیه بود، ۱۲ صدم ثانیه جابجا نمود.

او در فینال این رقابت‌ها با زمان ۵ ثانیه و ۵۴ صدم ثانیه بر سنگ‌نورد روس غلبه کرد و به عنوان قهرمانی دست یافت. پس از بهبود بخشیدن رکورد سرعت سنگنوردی جهان به میزان ۵ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه توسط رضا علیپور، در تعبیری رسانه های جهان او را سریع ترین مرد عمودی جهان و اوسین بولت سنگنوردی جهان نامیدند، اوسین بولت دونده جامائیکایی است که عنوان سریعترین مرد افقی جهان را دارد.

فیلم رضا علیپور

همچنین رضا علیپور سریع‌ترین سنگ‌نورد جهان از کشورمان با رأی مردم به عنوان برترین ورزشکار سال ۲۰۱۷ در رشته‌های غیرالمپیکی انتخاب شده بود , مجله اینترنتی ویتروز بیوگرافی رضا علیپور سریعتری مرد عمودی جهان را برای شما تدارک دید اماده کرد امیدواریم از خواندن این مطلب رضایت کافی و اطلاعات لازم درباره رضا علی پور عزیز و پهلوان به دست آورده باشید.

تمرینات رضا علیپور,تصاویر رضا علیپور , اینستاگرام رضا علیپور

همچنین ببینید

حرف های جنجالی همسر اول امیرخسرو عباسی شوهر بهاره رهنما

فیلم صحبت های جنجالی همسر اول امیرخسرو عباسی شوهر بهاره رهنما + واکنش بهاره رهنما

حرف های جنجالی همسر اول امیرخسرو عباسی شوهر بهاره رهنما فیلم افشاگری جنجالی همسر اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *