پنجشنبه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
خانه / اقتصاد / لیست شرکت های دریافت کننده دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا
دلار ، لیست شرکت های دریافت کننده دلار 4200 تومانی برای واردات کالا

لیست شرکت های دریافت کننده دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا

لیست شرکت های دریافت کننده دلار دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات

بعد از بهم ریختن بازار بخاطر بی ثباتی قیمت ارز ، دولت بر آن شد تا جلوی این اتفاقات را بگیرد و در اولین حرکت وزیر محترم ارتباطات لیستی از واردکنندگان تلفن همراه با ارز دولتی را منتشر کرد.اما این پایان ماجرا نبود و بعد از بازرسی های به عمل آمده معلوم شد که برخی از این شرکت ها خیانتی آشکار در حق ملت ایران و مصرف کنندگان انجام می داده اند.

این افراد دلار را با قیمت ۴۲۰۰ تومان تهیه و کالا وارد میکرده اند اما بجای محاسبه قیمت کالای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومان ، قیمت را با توجه به ارز آزاد محاسبه می کرده اند.

ادامه انتشار لیست دریافت کنندگان ارز پس از مچگیری برخی واردکنندگان تلفن همراه

پس از آنکه این اتفاق مشخص شد سامانه ای از سمت وزارت ارتباطات برای استعلام نحوه تهیه ارز برای واردات گوشی ها مشخص گردید تا از ادامه این موارد جلوگیری شود و همچنین رئیس جمهور نیز دستور بر انتشار لیست کامل واردکنندگانی که از ارز دولتی استفاده میکنند را داد.اما با این حال وزیر صنعت و معدن از انتشار این لیست خودداری کرده و این مورد را در راستای حمایت از بخش خصوصی اعلام کرد. بنظر می رسید این دلیل اصلا دلیل منطقی ای نیست و بسیاری از کاربران فضای مجازی خود آقای شریعتمداری را به همدستی در راستای گرانی های اخیر متهم کردند.همچنین وزیر ارتباطات این حرکت وزیر صنعت و معدن را غیرمنطقی خواند و خواست لیست مورد نظر آقای رئیس جمهور هر چه زودتر منتشر شود.تا اینکه وزیر صنعت و معدن کوتاه آمده و دستور بر انتشار این لیست داد.

عدم انتشار نام واردکنندگان صنعت خودرو و جنجالسازی

پس از انتشار این لیست ، بسیاری از مخاطبین در این لیست به دنبال دریافت کنندگان ارز برای خودرو ها بودند که به در بسته خوردند.

گویا به دستور وزیر محترم صنعت و معدن ، بانک مرکزی از انتشار این لیست منع شده است.از طرفی بخش عمده این اتفاقات اخیر مربوط به حوزه خودرو و خودروسازی بوده است.که باعث عصبانیت مردم شده و نوسانات بالای این بازار بسیار مشهود بوده است.پس از این اتفاقات هجمه ای مجددا در شبکه های اجتماعی بر علیه شریعتمداری به راه افتاد و بسیاری از کاربران فضای مجازی خواستار عزل هر چه سریع تر وزیر صنعت و معدن بخاطر عملکرد غیرشفافش شدند.

لیست افرادی و شرکت های استفاده کننده از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا

صبح امروز ۱۰ تیر ۱۳۹۷ لیست واردکنندگانی که از ارز دولتی برای وارد کردن کالا استفاده میکننداز سمت بانک مرکزی به شرح زیر اعلام شد.

این فهرست شامل نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ شرکت دریافت کننده ارز دولتی است و در آن نام واردکنندگان میوه، حبوبات، چای، برنج، گوشت گوساله و گوسفندی و همچنین لوازم خانگی تلفن های همراه، لپ تاپ و لوازم تاسیساتی مشاهده می شود.

بر مبنای بیانیه روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، انتشار این فهرست«با هدف شفاف سازی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات و نیز با توجه به تاکید و دستور رییس جمهوری» صورت گرفته است.

بانک مرکزی می افزاید: این گزارش به درخواست وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) برای کالاهایی که از سوی آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ بنابراین در برگیرنده تمام کالاهای تامینِ ارز شده توسط بانک مرکزی نیست.

بیانیه یاد آور می شود: بانک مرکزی علاوه بر تخصیص و تامین ارز کالاهای مندرج در جدول زیر، مقادیر قابل توجهی ارز

به مسافران خارج از کشور، دانشجویان، بیماران و نیز خدمات ثبت سفارش شده اختصاص داده که در اینجا به آنها اشاره نشده است.

همچنین ببینید

فرزند کدام وزیر صاحب انبار داروهای احتکار شده بود , احتکار دارو

فرزند کدام وزیر صاحب انبار داروهای احتکار شده است؟

نام فرزند وزیر صاحب انبار داروهای احتکار شده گرانی دلار و وضع آشفته اقتصادی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *